Hizmetlerimiz

aydınlatma tasarımı

İkon ailesi olarak, aydınlatmanın sanatla iç içe olduğuna inanıp projelerinizi bu inanç üzerine yorumluyoruz. Aydınlatma tasarımı konusunda tecrübeli tasarım ekibimiz projelerinize farklılık katacak, ön plana çıkaracak ve mekanlarınızın yaşam kalitesini artıracak en ideal tasarımı hazırlayarak beğeninize sunuyoruz.

ikon aydinlatma tasarimi 2
DIALUX

Projeleriniz üç boyutlu olarak modellendiktensonra uygun armatürler belirlenip projeye işlenir. Işık analiz raporları hazırlanarak aydınlatmanın doğruluğu teyit edilir. Ayrıca hazırlanan görselleri sizin beğeninize sunarız.

DIŞ CEPHE AYDINLATMA TASARIMI

Mimari aydınlatma yapacağınız yapılar için aydınlatma tasarımları yaparak beğeninize sunuyoruz. 3D modeller veya yapının fotoğrafları üzerinden yaptığımız tasarımları talepleriniz doğrultusunda revize ederek imalat öncesi nihai sonuca varıyoruz.

Hareketli dinamik DMX projeler için rendirler veya fotoğraflar üzerinden tasarım yaparak video oluşturup yine beğeninize sunuyoruz.

 

Yerinde Ücretsiz Keşif 100%
Montaja Uyumlu Projelendirme 100%
Maliyet Hesabı 100%
PROJE

Karar verilen aydınlatma tasarımını oluşturacak en doğru ürünleri seçmek çok önemlidir. Bu seçimi yaparken ürün maliyetleri, işletme ergonomisi, montaj uyumluluğu, elektrik altyapısı gibi birçok parametre göz önünde bulundurularak yapılması gerekir.

İkon Aydınlatma amacına en uygun ürünleri seçerek yerleşim projelerini oluşturur. Ayrıca bünyemizde bulunan Elektrik Elektronik Mühendislerimiz ile kablolama ve panolama projeleri çizerek talebiniz doğrultusunda destek verilmektedir.

aydınlatma proje çalışması
ÖZEL ÜRÜN TASARIMI

Mimari tasarımlarından başlayarak malzemesinden işçiliğine özel olarak ilgilendiğiniz ve farklılığıyla ön plana çıkmasını istediğiniz projeleriniz için size özel tasarlanmış, yapının mimarisine, amacına ve dokusuna uygun özel ürünler kullanabilirsiniz. Projeleriniz de standart ürünler yerine projenize özel tasarlanmış ürünler kullanarak sıra dışı olabilirsiniz.

İhtiyaca Özel

Ürün Tasarımı

İkon Aydınlatma tasarım ekibi projeniz üzerinde çalışarak amaca, dokuya ve mimariye uygun özel ürünler tasarlar. Bu tasarımları beğeninize sunar ve sizlerin de fikirleri ile yapılan revizeler sonucu sıra dışı tasarımlar oluşturulur. Tasarlanan ürünlerin imalat çizimleri ve teknik detayları oluşturulur ve aynı özenle üretimleri gerçekleştirilir.

İMALAT

“Kaliteli ürün kaliteli iş… “ felsefesini benimseyen İKON Aydınlatma, üretimin her aşamasında kaliteyi ön planda tutarak üretim yapmaktadır. Bu doğrultuda kendi bünyesinde Ar-Ge, SMD dizgi, metal işleme, CNC IP Koruma, kalite kontrol, paketleme ve sevkiyat birimlerini oluşturarak kalite standartlarını yükselmiştir.

CNC IP Koruma Birimi

Led armatürler de ip koruma işlemleri mekanik birleşim noktalarında silikon conta veya sıvı contalar ile yapılırken LEDLINE gibi mekanik koruması yeterli olmayan ürünlerde PCB üzeri sıvı silikon dökülerek IP Koruma sağlanır. İkon Aydınlatma bu uygulamayı bünyesinde bulunan CNC IP’leme makinası ile yapmaktadır. Bu sayede ışık tonunda oluşan renk farklılıkları, açık yüzeylerin oksitlenmesi gibi sorunların önüne geçilmiştir.

imalat 4 sil
AVM LED AYDINLATMA
MONTAJ

Tasarımı yapılan projeniz için saha keşifleri yapılarak altyapı planları oluşturulur. Saha montajı konusunda uzman ekibimiz tarafından elektrik altyapısı hazırlandıktan sonra seçilen ürünlerin saha montajını yapılır. Montajı biten projeniz mühendis veya teknikerlerimizin son kontrollerinden sonra devreye alınarak teslim edilir.

AYDINLATMA OTOMASYONU

Günümüzde gelişen teknolojiler ile birlikte ışık kontrol sistemleri modern aydınlatmanın bir parçası olmuştur. Proje sahipleri arasında aydınlatma otomasyon sistemlerinin mevcut eski yapılara uygun olmadığı ve bu sistemlerin uygulanmasının çok karmaşık olduğuna yönelik olumsuz ve bir o kadar da yanlış algı vardır. Bu algıyı ortadan kaldırmak için İkon Aydınlatma olarak devreye giriyor ve ışığı kontrol altına alıyoruz. İkon Aydınlatma olarak Bluetooth ve Ethernet teknolojisi sayesinde müşterilerimizi kablo karmaşası ve işçilik yükünden kurtarıyor ve böylece kontrol projelerinin uygulama kolaylığını artırıyoruz.

Bu sistemler ile evinizde veya iş yerlerinizde eski tesisatınızı değiştirmeden kolaylıkla montaj yapabilir ve ışıklarınızı telefon veya tabletlerinizden rahatlıkla açıp kapatabilir, ışık seviyesini DIM edebilir, RGB veya beyazın renk tonlarında ışık renk sıcaklığını ayarlayabilirsiniz.

 

AVM RGB LED AYDINLATMA
LED AYDINLATMA TASARIMI
Endüstriyel Aydınlatma Kontrol Sistemleri (KNX)

Konvansiyonel elektrik tesisatları bina otomasyonu için yetersiz kalmaktadır. Arzu edilen teknik esneklik, kontrol ve konfor özellikleri klasik kablolama ile uygulanamamaktadır. Bütün bu üstünlükler, KNX-EIB veri yolu sistemi ve 250’den fazla üretici firmanın ürünleri ile ortak veri yolu protokolü içerisinde ekonomik ve kolay anlaşılır bir biçimde karşılanabilmektedir. KNX uluslararası yaygınlığı ve güvenirliği olan ev ve bina otomasyonu sisteminin haberleşme protokolünü küresel olarak standartlaştıran bir organizasyondur.

KNX derneği (KNX ASSCOIATION) 1999 yılında merkezi Brüksel’de üç Avrupa derneğinin akıllı ev ve bina sistemlerinin yayılması amacı ile bir araya gelmesi ile kurulmuştur. KNX – EIB : (Europen Installion Bus ), Avrupa tesisat veri yolu ve ‘’ akıllı ‘’ elektrik tesisatı alanında dünya lideridir.

 

NEDEN KNX?

Dünya çapında standart

Farklı bina yönetim sistemleri ile entegrasyon imkanı ve geleceğe uyumluluk

Farklı imalatçılardan ürün temini, üretici bağımsız altyapı

Bina faaliyette iken enerji kullanımında enerji tasarrufu ve maksimum güvenlik

Merkezi kontrol ve görüntüleme

Kablolama ve hacimde tasarruf

Sertifikalı ürünler ve Yüksek kalite garantisi

AVM RGB LED AYDINLATMA