Hizmetlerimiz

aydınlatma tasarımı

İkon ailesi olarak, aydınlatmanın sanatla iç içe olduğuna inanıp projelerinizi bu inanç üzerine yorumluyoruz. Aydınlatma tasarımı konusunda tecrübeli tasarım ekibimiz projelerinize farklılık katacak, ön plana çıkaracak ve mekanlarınızın yaşam kalitesini artıracak en ideal tasarımı hazırlayarak beğeninize sunuyoruz.

  • 3D Modelleme
  • Dıalux Analizleri
  • Video Sunumları
DIALUX

Hayalinizdeki tasarımı göz alıcı bir şekilde görsele dönüştürebilmemiz için, projelerinizi üç boyutlu olarak modelleriz ve sonra uygun armatürleri belirleyip projeye işleriz. Işık analiz raporları hazırlayarak aydınlatmanın doğruluğunu teyit ederiz. Ayrıca hazırlanan görselleri sizin beğeninize sunarız.

Dialux’ün size sağladıklarından bazıları;

  • Basit, efektif ve profesyonel aydınlatma planı
  • Lider armatür üreticilerinin güncel ışık verilerinden oluşan bir kütüphane
  • Sürekli güncel, göze hitap eden ve tamamen ücretsiz yazılım
  • Enerji tüketim analiz imkanı
  • Renkli ışık sahneleri, LED veya diğer renk değiştirebilen ürünler
  • Tüm bina ve dış alanın aydınlatma planlaması
DIŞ CEPHE AYDINLATMA TASARIMI

Mimari aydınlatma yapacağınız yapılar için aydınlatma tasarımları yaparak beğeninize sunuyoruz. 3D modeller veya yapının fotoğrafları üzerinden yaptığımız tasarımları talepleriniz doğrultusunda revize ederek imalat öncesi nihai sonuca varıyoruz.

Hareketli dinamik DMX projeler için rendirler veya fotoğraflar üzerinden tasarım yaparak video oluşturup yine beğeninize sunuyoruz.

 

PROJE

Karar verilen aydınlatma tasarımını oluşturacak en doğru ürünleri seçmek çok önemlidir. Bu seçimi yaparken ürün maliyetleri, işletme ergonomisi, montaj uyumluluğu, elektrik altyapısı gibi birçok parametre göz önünde bulundurularak yapılması gerekir.

İkon Aydınlatma amacına en uygun ürünleri seçerek yerleşim projelerini oluşturur. Ayrıca bünyemizde bulunan Elektrik Elektronik Mühendislerimiz ile kablolama ve panolama projeleri çizerek talebiniz doğrultusunda destek verilmektedir.

Yerinde Ücretsiz Keşif 100%
Montaja Uyumlu Projelendirme 100%
Maliyet Hesabı 100%
ÖZEL ÜRÜN TASARIMI

Mimari tasarımlarından başlayarak malzemesinden işçiliğine özel olarak ilgilendiğiniz ve farklılığıyla ön plana çıkmasını istediğiniz projeleriniz için size özel tasarlanmış, yapının mimarisine, amacına ve dokusuna uygun özel ürünler kullanabilirsiniz. Projeleriniz de standart ürünler yerine projenize özel tasarlanmış ürünler kullanarak sıra dışı olabilirsiniz.

İMALAT

“Kaliteli ürün kaliteli iş… “ felsefesini benimseyen İKON Aydınlatma, üretimin her aşamasında kaliteyi ön planda tutarak üretim yapmaktadır. Bu doğrultuda kendi bünyesinde Ar-Ge, SMD dizgi, metal işleme, CNC IP Koruma, kalite kontrol, paketleme ve sevkiyat birimlerini oluşturarak kalite standartlarını yükselmiştir.

MONTAJ

Tasarımı yapılan projeniz için saha keşifleri yapılarak altyapı planları oluşturulur. Saha montajı konusunda uzman ekibimiz tarafından elektrik altyapısı hazırlandıktan sonra seçilen ürünlerin saha montajını yapılır. Montajı biten projeniz mühendis veya teknikerlerimizin son kontrollerinden sonra devreye alınarak teslim edilir.

AYDINLATMA OTOMASYONU

Günümüzde gelişen teknolojiler ile birlikte ışık kontrol sistemleri modern aydınlatmanın bir parçası olmuştur. Proje sahipleri arasında aydınlatma otomasyon sistemlerinin mevcut eski yapılara uygun olmadığı ve bu sistemlerin uygulanmasının çok karmaşık olduğuna yönelik olumsuz ve bir o kadar da yanlış algı vardır. Bu algıyı ortadan kaldırmak için İkon Aydınlatma olarak devreye giriyor ve ışığı kontrol altına alıyoruz. İkon Aydınlatma olarak Bluetooth ve Ethernet teknolojisi sayesinde müşterilerimizi kablo karmaşası ve işçilik yükünden kurtarıyor ve böylece kontrol projelerinin uygulama kolaylığını artırıyoruz.

Bu sistemler ile evinizde veya iş yerlerinizde eski tesisatınızı değiştirmeden kolaylıkla montaj yapabilir ve ışıklarınızı telefon veya tabletlerinizden rahatlıkla açıp kapatabilir, ışık seviyesini DIM edebilir, RGB veya beyazın renk tonlarında ışık renk sıcaklığını ayarlayabilirsiniz.

 

Endüstriyel Aydınlatma Kontrol Sistemleri (KNX)

Konvansiyonel elektrik tesisatları bina otomasyonu için yetersiz kalmaktadır. Arzu edilen teknik esneklik, kontrol ve konfor özellikleri klasik kablolama ile uygulanamamaktadır. Bütün bu üstünlükler, KNX-EIB veri yolu sistemi ve 250’den fazla üretici firmanın ürünleri ile ortak veri yolu protokolü içerisinde ekonomik ve kolay anlaşılır bir biçimde karşılanabilmektedir. KNX uluslararası yaygınlığı ve güvenirliği olan ev ve bina otomasyonu sisteminin haberleşme protokolünü küresel olarak standartlaştıran bir organizasyondur.

KNX derneği (KNX ASSCOIATION) 1999 yılında merkezi Brüksel’de üç Avrupa derneğinin akıllı ev ve bina sistemlerinin yayılması amacı ile bir araya gelmesi ile kurulmuştur. KNX – EIB : (Europen Installion Bus ), Avrupa tesisat veri yolu ve ‘’ akıllı ‘’ elektrik tesisatı alanında dünya lideridir.

 

DMX KONTROL SİSTEMLERİ

Digital Multiplex (DMX), çoğunlukla sahne aydınlatma profesyonellerinin aydınlatma araçlarını kontrol etmek için kullandığı aydınlatma kontrol sistemidir. Ayrıca LED teknolojisi ile birlikte gelişen mimari aydınlatma projelerinde de sıklıkla kullanılmaktadır. 

Dinamik kullanım olanakları sağlayan DMX aydınlatma kontrol sistemleri ile aydınlatılmış binalarınız şehrin içinde daha fark edilir ve görünür olacaktır. DMX aydınlatma projelerinde aydınlatma tasarımı, projelendirme, doğru ürün seçimi ve montaj işçiliğinin bir bütün olarak değerlendirilmesi gerekmektedir. İkon Aydınlatma bu yöntemle geliştirdiği çözüm odaklı yaklaşımlar ile DMX teknolojisi hakkında uzman mühendis kadrosu ve tecrübeli montaj ekibi ile hizmet vermektedir.